هزینه ماموگرافی سینه

ماموگرافی یکی از آزمایش هایی است که در راستای تشخیص بیماری های مربوط به سینه زنان انجام می شود. ماموگرافی سینه در بین زنان باید از سنین 35 سال به بعد انجام شود. برای انجام ماموگرافی باید به متخصص زنان در شیراز مراجعه کنید. در ادامه این مقاله با هزینه ماموگرافی سینه بیشتر آشنا می شوید..

عوامل موثر بر هزینه ماموگرافی سینه چیست ؟

موارد متعددی میتواند بر افزایش هزینه ماموگرافی تاثیرگذار باشد.

  • رادیولوژیستی که برای این کار انتخاب می کنید
  • دستگاه ماموگرافی که مرکز انتخابی شما داشته باشذ
  • نوع ماموگرافی که پزشک درخواست کرده باشد
  • مراقبت هایی که بعد از ماموگرافی باید انجام دهید.
  • آزمایش های تکمیلی که بعد از ماموگرافی باید انجام دهید.

توصیه ما به شما این است که این آزمایش را توسط پزشک متخصص انجام دهید. اگر به دنبال مراکز تخصصی ماموگرافی در شیراز هستید به لینک درج شده مراجعه کنید.

هزینه انجام ماموگرافی

هزینه ماموگرافی براساس تعرفه وزارت بهداشت بخش خصوصی محاسبه خواهد شدو عوامل متعدی در کاهش یا افزایش هزینه ها تاثیرگذار است.  نوع روش ماموگرافی نیز می‌تواند قیمت ماموگرافی را تغییر دهد. به عنوان مثال بسیاری از مراکز رادیولوژی از ماموگرام‌های آنالوگ استفاده می نمایند. هزینه ماموگرافی آنالوگ معمولا کمتر از ماموگرافی دیجیتال است.

هزینه ماموگرافی دیجیتال چقدر است؟

ماموگرافی انواع مختلفی دارد و هر کدام هزینه متفاوتی را نیز دارند. از آنجایی که یکی از آخرین پیشرفت‌ها در زمینه ماموگرافی، ماموگرافی دیجیتال است و در این نوع ماموگرافی کمترین اشعه به شخص وارد می شود هزینه آن نیز بیشتر از ماموگرافی ساده خواهد بود. هزینه ماموگرافی دیجیتال به صورت تقریبی بین 1 تا 1.5 میلیون تومان است.

هزینه ماموگرافی دیجیتال

آیا بیمه هزینه ماموگرافی سینه را پرداخت میکند ؟

از آنجایی که ماموگرافی یکی از روش های تشخیصی برای بیماری های سینه زنان محسوب میشود بیمه تکمیلی درصدی از هزینه را پرداخت میکند. هزینه ای که بابت ماموگرافی سینه پرداخت می شود بستگی به بیمه تکمیلی شما دارد.

بعد از انجام مامو گرافی چه اتفاقی می افتد؟

بعد از انجام ماموگرافی، شما ممکن است تغییر رنگ موقت پوستی یا درد خفیف را در نتیجه فشار در ناحیه سینه ها احساس کنید.

میتوانید از آسپیرین یا ایبوپروفن برای رهایی از درد استفاده کنید. به طور کلی شما قادر خواهید بود سریعا بعد از انجام ماموگرافی فعالیت روزانه خود را از سر بگیرید.

هر گونه کپی برداری از مطلب فوق بدون درج منبع پیگرد قانونی دارد. سپاس از توجه شما