درمان خانگی عفونت واژن

عفونت های واژن را میتوان یکی از بیماری خطرناک در زمینه زنان و زایمان دانست. عفونت های واژن راه های درمانی متفاوتی دارند. روش های خانگی را نیز میتوان از بهترین راه های درمان عفونت واژینال در نظر گرفت که در این مقاله با این راه های درمان خانگی عفونت واژن بیشتر آشنا میشوید..

انواع عفونت واژن

عفونت وازن انواع مختلفی دارد که برای هر کدام راه های مختلفی در جهت درمان خانگی وجود دارد. انواع عفونت واژن در خانم ها عبارت است از :

  • کاندیدیاز
  • تریکوموناز
  • گاردنرلا

درمان خانگی عفونت واژن

روش های مختلفی برای درمان خانگی این عفونت وجود دارد. مواد مختلفی هستند که هر کدام از آنها خاصیت از بین برنده عفونت های واژینال را دارند.

درمان عفونت واژن با سرکه

سرکه یکی از موادی است که با استفاده مداوم از آن میتوان به درمان عفونت های واژینال پرداخت. در این راستا در یک وان آب دو فنجان سرکه سیب بریزید و حدودا بیست دقیقه داخل آن بشینید.

درمان عفونت واژینال با سیر

سیر یک خاصیت درمان کننده کاندیدا است. از سیر برای درمان عفونت های مخمری استفاده میشود. از قدیم گفته شده است که سیر را داخل واژن خود قرار داده تا عفونت های این ناحیه از بین برود. اما این کار باعث سوزن شدید در این ناحیه میشود. در جهت استفاده از این راه برای درمان باید رژیم غذایی خود را درست پیش ببرید.

درمان خانگی عفونت واژن با عنبر نسارا

عنبر نسارا یکی از موادی است که در جهت درمان انواع عفونت ها میتوان از آن استفاده کرد. دود عنبر نسارا در جهت درمان عفونت های شدید استفاده می شود.  دود این ماده همچنین در جهت درمان سرماخوردگی، درمان سینوزیت، درمان میگرن و سردرد، درمان کهیر، اگزما، هر نوع خارش پوستی موثر است.

درمان خانگی عفونت های واژینال با عسل

در جهت درمان خانگی عفونت واژن عسل را میتوان یکی از بهترین راه ها در نظر گرفت. عسل را به مدت 10 دقیقه در ناحیه واژن خود به آرامی قرار دهید. این کار میتواند از عفونت شما کم کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید