خشکی واژن

خشکی واژن یا آتروفی واژن یکی از مشکلات بانوان است که در ابتدا ممکن است زیاد مورد توجه قرار نگیرد. خشکی واژن دلایل مختلفی میتواند داشته باشد ه باید به آنها توجه کنید. در ادامه این مقاله میتوانید با این بیماری بیشتر آشنا شوید.

خشکی واژن را بیشتر بشناسید

آتروفی واژن معمولا به دلیل کاهش هورمون زنانه (استروژن) در دوره های پس از یائسگی بوجود می آید و با هورمون درمانی برطرف می شود. اما زنان بالغ عادی نیز ممکن است در هر سنی دچار خشـکی واژن شوند.

هورمون استروژن ترشح شده در خانم ها به مرطوب نگه داشتن واژن کمک می کند. تولید استروژن در دوره های خاصی از زندگی در خانم ها کم میشود که می تواند باعث خشـکی واژن میگردد.

تاثیر روان کننده بر خشکی واژن

ژل ها، کرم ها و شیاف هایی وجود دارد که باعث افزایش رطوبت واژن می گردد و توسط خانم هایی که از از این عارضه رنج می برند، قابل استفاده است. استفاده از این روان کننده ها پیش از رابطه جنسی بسیار موثر است.

خشکی واژن

درمان خانگی خشکی واژن

  • رابطه جنسی منظم میتواند به شما برای از بین بردن این بیماری کمک کند.  داشتن رابطه جنسی منظم و مرتب با همسر کمک می کند که افزایش خون در ناحیه تناسلی جریان پیدا کند در نتیجه از میزان خشـکی واژن کاسته شود.
  • غذاهای حاوی فیتواستروژن نیز میتواند به شما در درمان این بیماری کمک کند. با مصرف این نوع مواد در وعده های غذایی کمک می شود که هورمون استروژن در بدن تولید شود. در برخی از مواد غذایی می تواند این هورمون را یافت مانند: سویا، پنیر و لوبیا، آجیل و … این مواد در جوانسازی واژن کمک شایانی می کند.

درمان خشکی واژن با عسل

یکی از راه های درمان این بیماری نیز استفاده از عسل است. عسل میتواند به شما کمک کند تا به درمان خانگی این بیماری بپردازید. یک قاشق چای خوری عسل را درون یک کاسه آب بریزید و هر روز واژن خود را با این ترکیب شستشو دهید و در نهایت با آب ولرم شستشو دهید.

بهترین متخصص زنان برای درمان خشکی واژن در شیراز در سایت تخصصی زنان و زایمان به شما معرفی کرده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک درج شده سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید