بارداری با یک لوله رحم

بارداری در حالت های مختلفی میتواند اتفاق افتد. در واقع در حالتی که یکی از لوله های فالوپ بسته باشد میتوان باردار شود. در ادامه این مقاله میتوانید با روش های امکان بارداری با یک لوله رحم آشنا شوید…

” ایا با یک لوله رحم میتوان باردار شد؟ ” سوالی است که برای بسیاری از خانم هایی که قصد بارداری دارند، مطرح می گردد. حاملگی با یـک لوله رحم (لوله فالوپ) امکان پذیر است اگر چه در بعضی موارد ممکن است کمی چالش برانگیز باشد.

بارداری با یک لوله رحم

انسداد لوله های رحمی یکی از دلایل ناباروری زنان می باشد که معمولاً علامت خاصی ندارد، اما برخی عوامل خطرزا می توانند احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش دهند. لوله های فالوپ (لوله رحمی) بخشی از اندام های تولید مثل زن هستند که تخمدان ها و رحم را به هم متصل می کنند.

احتمال بارداری پس از درمان انسداد لوله رحمی چقدر است؟

در این بیماری که انسداد لوله ها فالوپ وجود داشته باشد امکان بارداری با یـک لوله رحم نیز میتواند وجود داشته باشد.
هدف از جراحی، باز كردن لوله های فالوپ برای بهبود احتمال بارداری است. باردار شدن یک خانم بعد از جراحی انسداد لوله رحمی، به عوامل زیر بستگی دارد:

  • سن خانم
  • سلامت اسپرم همسر
  • سطح آسیب لوله فالوپ

درمان مناسب برای بارداری با یـک لوله رحم

درمان‌های متعددی برای بارداری با یک لوله فالوپ وجود دارد. در حقیقت بسیاری از روش های درمان ناباروری برای درمان حاملگی با یک لوله رحم نیز کاربرد دارند.

با وجود داشتن یک لوله رحم سالم و عدم وقوع بارداری، چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

در صورتی که مطمئن هستید یکی از لوله ‌های رحمی شما دچار آسیب شده و با وجود داشتن یک لوله فالوپ سالم هنوز باردار نشده اید، ممکن است نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشد. معمولا به اکثر زنان توصیه می شود اگر پس از 12 ماه تلاش برای بارداری، باردار نشدند به یک پزشک مراجعه کنند.

لینک مفید :

درمان انسداد لوله های رحمی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید