تعیین جنسیت جنین شیراز

در زمان اقدام به بارداری باید در نظر داشته باشید که میتوانید با مراجعه به پزشک جنسیت فرزند خود را تعیین کنید. پزشک متخصص با انجام روش های جدید و بروز میتواند برای شما جنسیت فرزندتان را تعیین کند. در ادامه این مطلب میتوانید در جدول زیر مراکز تعیین جنسیت جنین در شیراز توسط دکتر متخصص را ببینید.

لیست متخصص تعیین جنسیت جنین در شیراز

ردیفنامنشانی مطبشماره تماس
1دکتر شهناز پوربرفه ایشیراز، بلوار زند، نبش صورتگر، ساختمان کیمیا طبقه سوم07132340606
2دکتر رضا پژومند
متخصص ژنتیک پزشکی
شیراز، ابتدای بلوار مطهری شمالی، جنب زیرگذر زرگری، بن بست 3، آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مرکز درمان ناباروری شیراز07136271901

روش های تعیین جنیت جنین

روش های مختلفی در جهت تعیین قطعی جنسیت جنین وجود دارد که عبارت است از :

  • intrauterine insemination) iui)
    روش آی یو آی در تعیین جنسیت جنین یکی از روش های موثر و کارآمد است که در این روش اسپرم های اقا شاملyوx است جدا سازی و شستوشو داده شده و به داخل رحم خانم تلقیح میشود.
  • روش PaD)IVF)
    در این روش لقاح کاملا آزمایشگاهی خواهد بود. و جنین صد در صد پسر یا دختر داخل رحم مادر کاشته میشود . باید خاطر نشان کنیم که وجود یک سری شرایط پرتنش و استرس زا روی جنسیت فرزند بی تاثیر نیست.

تعیین جنسیت صد درصد پسر

طرز فکر قدیمی بر این باور است که حداقل یک فرزند پسر در خانواده ها وجود داشته باشد. اگرچه این تفکر مقدار زیادی تغییر کرده ولی هنوز هم تا حدی در فرهنگ ما است. البته هستند افرادی که میخواند جنسیت فرزندی داشته باشند که ندارند مثلا اگر پسر دارند مایلند دختر دار شوند و‌یا بالعکس.

برای اینکه صاحب فرزند پسر شوید میتوانید از روش

  • رژیم غذایی
  • نزدیکی بر اساس زمان تخمک گذاری
  • شست و شوی واژن
  • از طریق pad) ivf )

تعیین جنسیت جنین با استفاده از زمان مقاربت

چنانچه نزدیکی زوجین در زمان تخمک گذاری باشد با توجه به سن کوتاه تر کروموزوم های Y که توانایی ماندگاری زمان زیادی در رحم خانم ندارد می توان احتمال داد که Y بیشتری به سمت تخمک ها برای لقاح می روند و جنین احتمالا پسر خواهد بود. اگر نزدیکی چندروز قبل یا چند روز بعد از تخمک گذاری باشد به علت اینکه کروموزوم های X بیشتری از پدر جهت لقاح به سمت تخمک مادر روانه می شوند و به احتمال زیاد جنین دختر خواهد شد.

آیا پس از آنکه مطلع شدیم که باردار شده ایم می توان جنسیت جنین را تغییر داد؟

جنسیت جنین در زمان لقاح یا ترکیب اسپرم و تخمک مشخص می گردد و زمانی که سلول های جنینی شروع به تشکیل و تقسیم شدن می نمایند آن سلول ها مشخص اند.

روش های مختلفی برای درمان ناباروری زنان وجود دارد که میتوانید به لینک درج شده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید