متخصص زنان و زایمان > بیماریهای زنان > معرفی روش های درمان گیاهی و خانگی خشکی واژن
درمان خانگی خشکی واژن

بیماری های زنان بسیار مهم است و میتواند باعث اذیت و آزار خانم ها شود. خشکی واژن نیز یکی از بیماری هایی است که میتواند بسیار آزار دهنده باشد. روش های درمان خانگی و گیاهی خشکی واژن بسیار موثر است و اگر مداوم انجام شود نتیجه بخش خواهد بود. این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

موثرترین درمان خانگی خشکی واژن چیست ؟

اگر چه خشکی واژن به دلیل یائسگی است اما علل دیگری میتواند باعث به وجود آمدن این عارضه باشد. راه های مختلفی برای درمان خانگی این عارضه وجود دارد که در ادامه این مطلب با آنها بیشتر آشنا می شوید.

درمان خانگی خشکی واژن سبزیجات برگ سبز

یکی از روش های درمان خانگی خشکی واژن مصرف تمام سبزی های برگ دار است. بسیاری از مواد مغذی در این سبزی ها نهفته است.نیترات می‌تواند از خشکی واژن جلوگیری کرده و موجب تحریک ترشحات واژن شود.

درمان گیاهی خشکی واژن با شبدر قرمز

استفاده از عصاره شبدر قرمز یکی از روش‌های درمان خانگی خشکی واژن است و تی برای زنان یائسه ای که دچار این بیماری هستند مناسب است. خشکی واژن برای تمام خانم ها در زمانی که از عصاره شبدر استفاده میکنند میتواند کنترل شود. ولی مصرف استروژن احتمال ابتلا به سرطان رحم را در دوران یائسگی افزایش می‌دهد. طبق این تحقیق شبدر قرمز چنین عارضه‌ی جانبی نداشته است.

تاثیر کوهوش بر خشکی واژن

کوهوش سیاه یکی از مواد طیعی موثر در جهت از بین بردن خشکی وازن است که حتی برای خانم های یائسه نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

تاثیر مصرف امگا 3 بر خشکی واژن

اسیدهای چرب موجود در امگا 3 میتواند خشکی وازن را درمان کند. طی تحقیقات به عمل آمده میتوان گفت که مصرف مداوم امگا 3 میتواند به بهبود بافت موکوسی واژن و برطرف کردن علائمی نظیر خشکی واژن کمک قابل‌توجهی می‌کند.

درمان خانگی خشکی واژن با ویتامین E

ویتامین ای یکی از ویتامین های مورد نیاز برای بدن همه افراد است. شیاف های واژینال ویتامین E میتواند  کمک به سزایی در خشکی واژن داشته باشد. در نظر داته باشید که اگر از ویتامین E به صورت مداوم استفاده کنید و به صورت طبیعی آن را به بدن برسانید هیچ گونه خطری شما را تهیدی نمی کند اما اگر بخواهید به طور تاگهانی دوز بالایی از این ویتامین را مستیم وارد بدن کنید میتواند باعث لخته شدن خون شما بشود.

سویا و خشکی واژن

سویا حاوی ماده ای به نام فیتواستروژن است که عملکردی مشابه استروژن دارد. مصرف سطح پایین استروزن در زنان یائسه بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *