هزینه آی یو دی

روش های مختلفی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد. جدید ترین روش استفاده از دستگاه آی یو دی است. در ادامه این مقاله میتوانید با هزینه انواع دستگاه های آی یو دی بیشتر آشنا شوید.

هزینه آی یو دی

عوامل موثر بر هزینه گذاشتن آی یو دی چیست ؟

موارد متعددی میتواند بر هزینه گذاشتن و یا برداشتن آی یو دی تاثیرگذار باشد. این موارد شامل :

  • جنس دستگاه آی یو دی بر هزینه آن بسیار موثر است . این که دستگاه از چه جنسی باشد میتواند بر افزایش و یا کاهش هزینه انجام این کار تاثیرگذار باشد.
  • کلینیک انتخابی شما برای انجام این کار نیز میتواند بر هزینه ها تاثیرگذار باشد. این که در چه کلینیکی این کار را انجام میدهید با توجه به تجهیزاتی که دارد بر افزایش و یا کاهش هزینه ها تاثیرگذار است.
  • پزشکی که در جهت انجام این کار انتخاب میکنید بسیار مهم است. هر چه پزشک با تجربه تر باشد کار برای شما راحت تر خواهد بود. در ضمن در نظر داشته باشید که دستمزد پزشک بر هزینه این کار تاثیرگذار خواهد بود.
  • روش کارگذاری دستگاه بسیار مهم است و اگر درست کار گذاشته نشود میتواند تاثیرات بدی بر بدن داشته باشد
  • دستگاه آی یو دی انواع مختلفی دارد و هر کدام قیمت متفاوتی خواهد داشت. نوع دستگاه میتواند بر هزینه انجام آی یو دی تاثیرگذار باشد.
  • مراقبت های بعد از انجام این کار نیز یکی از مواردی است که هزینه بر خواهد بود. استفادهاز داروهای مسکن و .. بر افزایش هزینه این کار تاثیرگذار است.

انواع آی یو دی

این دستگاه که در جهت جلوگیری از باروری گذاشته می شود انواع مختلفی دارد که بسته به نوع و برند انتخابی هزینه آن نیز می تواند متفاوت باشد. در ادامه با قیمت انواع این دستگاه بیشتر آشنا می شوید.

  • آی یو دی مسی
  • آی یو دی هندی
  • آی یو دی هورمونی
  • آی یو دی آمریکایی

قیمت آی یو دی

قیمت آی یو دی IUD مس

همانطور که در بالا گفته شد هزینه انجام این کار با توجه به جنس دستگاه میتواند افزایش و یا کاهش داشته باشد. قیمت آی یو دی از جنس مس بسته به کلینیک انتخابی شما میتواند متفاوت باشد. اما بهتر است از پزشک متخصص زنان بپرسید تا قیمت دقیق این دستگاه از جنس مس را بدانید.

قیمت آی یو دی پرگنا (IUD PREGNA)

این آی یو دی از جنس مس است و طرفدارن زیادی دارد. قابلیت برگشت سریع باروری پس از خروج را می توان از مزایای اصلی این برند در نظر گرفت. قیمت این دستگاه بسته به نوسانات بازار در بازه های زمانی مختلف همیشه متفاوت بوده است. اما بین 90 تا 120 هزار تومان در شهر های مختلف به فروش میرسند.

قیمت آی یو دی کاپرتی آمریکایی 380

این دستگاه تولید کشور آمریکا است که طرفداران زیادی دارد. قیمت این آی یو دی بسته به نوسانات بازار و تحریم های حال حاضر اگر در بازار پیدا شود کمی بالا است.

قیمت آی یو دی میرنا IUD MIRENA

این دستگاه بر عکس بقیه دستگاه های کنترل کننده تخمک گذاری را کامل قطع نمیکند اما تاثیرگذاری بالای ۹۹.۳% را دارد. قیمت این دستگاه تقریبا چیزی حدود دو میلیون و دویست هزار تومان است.

آیا بیمه هزینه انجام آی یو دی را پرداخت میکند ؟

بسته به بیمه درمانی شما و بیمه تکمیلی آن در برخی موارد تا حدودی از هرینه انجام این کار را بیمه به شما پرداخت خواهد کرد.

IUD” stands for “intrauterine device.” Shaped like a “T” and a bit bigger than a quarter, an IUD fits inside your uterus.

دیدگاهتان را بنویسید