هزینه جراحی هیستروکتومی

قیمت جراحی برداشتن رحم

جراحی هیستروکتومی در واقع به عمل برداشتن رحم گفته میشود. عمل هیستروکتومی به دلالیل مختلفی انجام می شود. در زمانی که رحم دچار آسیب های جدی میشود پزشک مجبور به انجام عمل هیستروکتومی می شود. در ادامه این مقاله میتوانید از هزینه جراحی هیـستروکتومی با خبر شوید.

موارد موثر بر هزینه جراحی هیستروکتومی چیست ؟

هزینه جراحی هیستروکتومی بسته به بیمارستان و پزشک انتخابی شما میتواند متفاوت باشد.
شایع ترین علت جراحی هیسترکتومی به وجود آمدن فیبروم های علامتدار رحم است. حتی در رحم های بسیار بزرگ که تا یک کیلوگرم وزن دارند نیز می توان عمل را به روش لاپاراسکوپی (بسته) انجام داد. این کار در هزینه جراحی هیستروکتومی میتواند تاثیرگذار باشد.
یکی دیگر از مواردی که میتواند بر هزینه این جراحی تاثیرگذار باشد این است که بعد از عمل مریض نیاز به چند روز بستری دارد.
صورت حساب هر بیمارستان به جمع مواردی مانند اتاق عمل، تجهیزات مصرفی، بستری، دارو و… به دست می آید. تمام این موارد میتواند بر هزینه جراحی تاثیرگذار باشد.

هزینه هیستروکتومی رحم

هزینه عمل های این چنینی که با در حین تشخیص بیماری میتوان به درمان آنها نیز پرداخت متغییر است و عدد مشخصی نمی توان برای آن در نظر گرفت.

آیا بیمه هزینه جراحی هیستروکتومی را پرداخت میکند ؟

جراحی هیستروکتومی به دلیل به وجود آمدن مشکل در رحم تحت بیمه انجام میشود. بسته به بیمه تکمیلی بیمار درصدی از هزینه جراحی را بعد از گذشت چند روز به حساب فرد واریز میکنند. این که چند درصد از هزینه را به شما باز میگردانند به بیمه تکمیلی شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید : هیستروکتومی چیست و چه کاربردی دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید