سونوگرافی در شیراز

اگر شما نیز به دنبال سونوگرافی در شیراز هستید. اگر می خواهید سونوگرافی خوب در شیراز پیدا کنید. ما در این مقاله بهترین سونوگرافی شیراز را بری سونوگرافی داپلر در شیراز و سایر سونوگرافی ها در شیراز را به شما معرفی می کنیم.

اگر می خواهید بهترین سونوگرافی زن در شیراز را پیدا کنید اگر اصرار دارید دکتر سونوگرافی خانم در شیراز شما را معاینه کند نگران نباشید ما بهترین سونوگرافی خانم در شیراز و فوق تخصص سونوگرافی در شیراز را به شما معری می کنیم. همچنین لازم به ذکر است که دکتر سونوگرافی کودکان متفاوت است که ما بهترین سونوگرافی کودکان در شیراز را به شما معرفی می کنیم. به طور کلی می توانید از جدول انتهای صفحه سونوگرافی خانم در شیراز که سونوگرافی خوب در شیراز می باشد را انتخاب و با وی تماس حاصل فرمایید.

اگر می خواهید بهترین سونوگرافی زن در شیراز را پیدا کنید اگر اصرار دارید دکتر سونوگرافی خانم در شیراز شما را معاینه کند
اگر می خواهید بهترین سونوگرافی زن در شیراز را پیدا کنید اگر اصرار دارید دکتر سونوگرافی خانم در شیراز شما را معاینه کند

قیمت سونوگرافی در شیراز چقدر است؟

قیمت سونوگرافی شیراز به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال سونوگرافی دولتی در شیراز، سونوگرافی شیراز شبانه روزی قیمت متفاوتی دارد. همچنین پزشک معاین شما در هزینه کاری که انجام می دهید تاثیر گذار است. قطعا بهترین سونوگرافی در شیراز می تواند برای شما هزینه بر تر باشد. اما به طور کلی قیمت سونوگرافی با توجه به تعرفه تعیین می گردد.

زمانی که شما دفترچه بیمه داشته باشید قطعا هزینه سونوگرافی با دفترچه با توجه به نوع بیمه شما متفاوت می باشد.

سونوگرافی چیست؟

تصویر برداری در صنعت پزشکی تحول روش های تشخیص و درمان را بسیار متحول کرده است. روشهای گوناگون تصویربرداری در کنار روش های دیگر تشخیص مانند آزمایشات، قدرت تشخیص بیماری را سریعتر و دقیق تر می کند.

آزمایش سونوگرافی در شیراز برای چیست؟

انجام سونوگرافی در شیراز قدرت زیادی در تشخیص و درمان انواع بیماری دارد. سونوگرافی شیراز به دلایل متعددی انجام می شود که عبارتند از:

 • بررسی غده تیروئید
 • آزمایش توده های پستانی
 • بررسی التهاب مفاصل (Synovitis)
 • تشخیص بیماری متابولیک استخوان
 • تشخیص مشکلات مثانه (Sono Pelvic)
 • کمک به انجام بیوپسی در تشخیص و درمان انواع تومورها
 • بررسی مشکلات دستگاه تناسلی مردانه و غده پروستات
 • ارزیابی جریان خون در بخش ها و اندام های مختلف بدن (Doppler sonography)
 • مشاهده تخمدان ها و رحم در زمان بارداری و نظارت بر روند رشد و تکامل جنین (Sono Pelvic)
آزمایش سونوگرافی در شیراز برای چیست؟
آزمایش سونوگرافی در شیراز برای چیست؟

معرفی انواع سونوگرافی های شیراز

سونوگرافی در مدل های متنوعی در شیراز انجام می شود. این آزمایش انواع مختلفی دارد که در زیر برخی از انواع سونوگرافی را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

سونوگرافی بارداری در شیراز

سونوگرافی در دوران بارداری به دلایل مختلفی انجام می شود تا از سلامت مادر و جنین اطمینان حاصل شود. این آزمایش معمولا به دلایل پزشکی و به دنبال بروز علائم مشکوک در فرد انجام می شود. اما در برخی موارد نیز سونوگرافی بارداری sono OB برای تعیین جنسیت جنین می باشد. اگر چه سونوگرافی برای زنان باردار خطری ندارد اما به طور کلی توصیه متخصص زنان شیراز این است سونوگرافی در موارد ضروری انجام گیرد.

سونوگرافی سه ماهه اول بارداری

به گفته پزشکان متخصص زنان و زایمان دوازده هفته اول بارداری مهمترین لحظات بارداری می باشد. زیرا در این دوران اندام های مختلف جنین به صورت کامل تشکیل می شود. در سه ماه اول بارداری سونوگرافی در شیراز به دلایل زیر انجام می گردد که عبارتند از:

 • معاینه رحم، تخمدان ها، دهانه رحم و واژن به منظور تشخیص ناهنجاری های دوران بارداری
 • تأیید قطعی بارداری
 • چک کردن ضربان قلب جنین
 • چک کردن هرگونه رشد غیر عادی در جنین
 • بررسی امکان وقوع بارداری خارج از رحم
معاینه رحم، تخمدان ها، دهانه رحم و واژن به منظور تشخیص ناهنجاری های دوران بارداری
معاینه رحم، تخمدان ها، دهانه رحم و واژن به منظور تشخیص ناهنجاری های دوران بارداری

سونوگرافی سه ماهه دوم و سوم حاملگی

در سه ماهه دوم بارداری تقریبا تمامی اندام های جنین تشکیل شده است. از جمله اندام هایی که در سه ماه دوم شکل می گیرد می توان به دست و پاها و اندام تناسلی تشکیل شده اشاره داشت. دلیل اصلی اکثر مراجعین در این مقطع از بارداری، انجام سونوگرافی تعیین جنسیت می باشد. اما در نهایت تفسیر سونوگرافی برعهده پزشک شما می باشد.

سونوگرافی nt در شیراز

سونوگرافی nt یکی از آزمایشات رایج در پایان سه ماهه اول بارداری سونوگرافی nt است. این سونوگرافی به پزشک در تشخیص احتمالی ناهنجاری های کروموزومی کمک می کند. همچنین آب دور جنین را نیز اندازه گیری می کند. تمرکز این تصویربرداری ناحیه کوچکی در پشت گردن جنین می باشد.

در جنین هایی که احتمال اختلالات کروموزومی مانند سندروم داون در آن ها بالاست، آب میان بافتی در این ناحیه گردن جمع می شود. البته تشخیص آب میان بافتی در این آزمایش به طور قطعی نشان دهنده وجود مشکل جدی در جنین نمی باشد. در صورتی که پزشک مشکوک شود آزمایشات غربالگری را تجویز می کند.

سونوگرافی سه ماهه دوم و سوم حاملگی
سونوگرافی سه ماهه دوم و سوم حاملگی

سونوگرافی داپلر چیست؟

یکی دیگر از سونوگرافی در شیراز انجام می شود سونوگرافی داپلر است. که یکی از گران ترین سونوگرافی ها می باشد. مدت زمان انجام سونوگرافی داپلر نیز معمولا طولانی می باشد. این روش تصویربرداری برای نشان دادن حرکت خون در رگ های خونی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و برای این کار از امواج صوتی استفاده می شود.

با انجام سونوگرافی داپلر می توان از مشکلاتی مانند لخته شدن خون، نارسایی وریدی، انسداد شریانی، بیماریهای مادرزادی قلبی و تنگی شریان کاروتید و نقص دریچه قلب و …. اطلاعات مفید و مورد نیاز پزشکان را بدست آورد.

سونوگرافی غده تیروئید در شیراز

خوب است بدانید که غده تیروئید یک غده پروانه ای شکل است که در زیر ناحیه گردن قرار دارد. وظیفه اصلی غده تیروئید تولید هورمون برای سوخت و ساز بدن می باشد. سونوگرافی غده تیروئید در شیراز به منظور تشخیص ناهنجاری ها یا توده های سرطانی غده تیروئید می باشد.

سونوگرافی غده تیروئید در شیراز
سونوگرافی غده تیروئید در شیراز

سونوگرافی کبد چرب

یکی دیگر از سونوگرافی در شیراز انجام می شود سونوگرافی کبد است. کبد چرب از بیماری های شایع زندگی های مدرن مخصوصا در آقایان می باشد. کبد چرب می تواند موجب مرگ سلول های کبدی و در نتیجه فیبروز کبدی شود.

یکی از راه های تشخیص بیماری کبد چرب سونوگرافی کبد می باشد. نتایج سونوگرافی کبد چرب در شیراز به چهار دسته از خفیف تا خطرناک دسته بندی می شود.

سونوگرافی آپاندیس در شیراز

آپاندیس از بیماری هایی است که برای جلوگیری از عوارض جدی باید به سرعت تشخیص داده شود. آپاندیس در واقع یک زائده انگشتی شکل است که در ابتدای روده قرار دارد. افرادی که به التهاب آپاندیس دچار می شوند باید سریعتر توسط پزشک معاینه و سونوگرافی آپاندیس در آن ها برای تشخیص میزان التهاب یا پارگی انجام شود.

سونوگرافی کیسه صفرا

سونوگرافی کیسه صفرا در شیراز جهت تشخیص مشکلات کیسه صفرا انجام می شود. از جمله مشکلات شایع کیسه صفرا می توان به سنگ صفرا اشاره داشت. سنگ صفرا باعث حالت تهوع، استفراغ و دردهای شدید شکمی می شود. یکی از مشکلات رایج کیسه صفرا عفونت و التهاب می باشد.

سونوگرافی شکم و دستگاه گوارش در شیراز

سونوگرافی در شیراز انواع مختلفی دارد یکی از ان ها سونوگرافی شکم و دستگاه گوارشی می باشد. سونوگرافی شکم به پزشک کمک می کند اعضای شکم را معاینه و بررسی نماید. این سونوگرافی برای تشخیص ناهنجاری ها و مشکلات عروق خونی شکمی، روده ها، کلیه ها، کبد، پانکراس و … انجام می شود. اگر بیمار درد شدیدی در ناحیه شکم خود احساس کند، علاوه بر معاینه فیزیکی برای وی سونوگرافی شکمی (Abdominal) نیز انجام می شود. برای انجام انواع سونوگرافی شکم و دستگاه گوارش بهتر است ناشتا باشید.

سونوگرافی شکم و دستگاه گوارش در شیراز
سونوگرافی شکم و دستگاه گوارش در شیراز

انجام سونوگرافی کلیه

سونوگرافی شیراز بسیار به روز می باشد. از دیگر سونوگرافی هایی که زیاد انجام می شود سونوگرافی کلیه در شیراز می باشد. سونوگرافی کلیه در شیراز برای ارزیابی اندازه، شکل و موقعیت قرارگیری کلیه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در برخی موارد خلا یک کلیه را می توان از طریق سونوگرافی تشخیص داد. سونوگرافی کلیه می تواند کیست ها، تومورها، آبسه ها، انسداد کلیوی و عفونت های مختلف را تشخیص دهد. سنگ کلیه و مجاری ادراری از شایع ترین مشکلات در بانوان و آقایان می باشد. سنگ کلیه و مکان قرار گیری سنگ را می توان با استفاده از سونوگرافی در شیراز تشخیص داد.

سونوگرافی زنان در شیراز

سونوگرافی زنان در شیراز یکی از شایع ترین سونوگرافی های شیراز می باشد. سونوگرافی لگنی (pelvic) برای ارزیابی اندام های لگنی در زنان شامل رحم، واژن، دهانه رحم و تخمدان ها انجام می شود. سونوگرافی زنان در دو مدل روی شکم و داخلی می باشد. سونوگرافی داخلی تنها برای زنان انجام می شود. انجام سونوگرافی داخلی برای دختران باکره میسر نمی باشد.

یکی دیگر از روش های سونوگرافی زنان در شیراز، سونوگرافی داپلر است. سونوگرافی داپلر زنان می تواند جهت و سرعت جریان خون بیمار را در اندام های لگنی بانوان مورد ارزیابی قرار دهد.

سونوگرافی زنان در شیراز
سونوگرافی زنان در شیراز

سونوگرافی پستان ها

سونوگرافی برای اندام های گوشتی روش مناسب تشخیص می باشد. سونوگرافی پستان ها در کنار روش ماموگرافی در خانم ها روشی مناسب تشخیص زودرس سرطان پستان می باشد. البته در کنار این روش ها تست خود آزمایی بعد از دوره قاعدگی برای تشخیص هر تغییری در پستان بسیار مناسب می باشد.

قبل از سونوگرافی در شیراز چه آمادگی های لازم است؟

سونوگرافی در شیراز بسیار زیاد است. اما برخی موارد در جهت آمادگی برای سونوگرافی ضروری می باشد. در ادامه مواردی که باید پیش از مراجعه به سونوگرافی در شیراز بدانید را به شما می گوییم.

 • برای برخی از اسکن ها مانند اسکن کیسه صفرا پزشک شما ممکن است از شما بخواهد برای مدتی قبل از آزمایش از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • در سایر سونوگرافی ها مانند سونوگرافی لگنی لازم است مثانه شما پر باشد. بنابراین، نوشیدن مقادیر زیاد آب و عدم تخلیه ادرار چند ساعت قبل از انجام آزمایش ضروری است.
 • ممکن است سونوگرافی در کودکان با سن کم با ملاحظات خاصی همراه باشد که بهتر است قبل از انجام آزمایش با پزشک مشورت کنید.

موارد پیشنهادی بعد از مطالعه سونوگرافی در شیراز

متخصص زنان و زایمان در شیراز تست پاپ اسمیر در شیراز
لابیاپلاستی در شیراز درمان خانگی عفونت واژن
جوانسازی واژن در شیراز قرص اورژانسی چیست؟
هزینه آی یو دی چقدر است؟ هزینه عمل بواسیر با لیزر در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.